Półkotapczany
Filtry

Promocja specjalna

Cena

660,00 zł - 4 125,00 zł

Kolor frontu

Pokaż wszystko Ukryj

Głębokość

45 - 50

Szerokość

100 - 220

Wysokość

40 - 220

Pokaż/ukryj więcej opcji

Funkcja rozkładania

Filtruj

Kategoria: Półkotapczany

Jest 22 produktów.

Pokazano 1-22 z 22 pozycji

Półkotapczan jest produktem uniwersalnym, który może zostać zastosowany w sypialni, pokoju młodzieżowym oraz w małej kawalerce. Półkotapczan jest połączeniem tapczanu oraz meblościanki. Takie meble są praktyczne, można zorganizować wygodne miejsce do spania, zwłaszcza w kawalerce, aby odgrodzić część sypialnianą od salonu lub aneksu kuchennego. Półkotapczan został wynaleziony w latach 70/80 XX wieku i wprowadzony na polskich rynek. Meble takie szybko podbiły sympatię oraz dużą ilość zwolenników. Półkotapczany stanowią wygodne rozwiązanie dla mniejszych mieszkań oraz mniejszych pokoi, gdzie organizacja przestrzeni gra ważną rolę.

Półkotapczan co to takiego?

Półkotapczany są produktami, które są połączeniem łóżka i szafy i mają wielorakie zastosowanie. Kiedy właściciel kupuje mieszkanie np. kawalerkę, warto postawić na meble funkcjonalne, które warto stosować w codziennym życiu, tak aby poprawiały jakość życia. Kawalerki to małe mieszkania, które potrzebują mebli wygodnych, ale również w dużej mierze odpowiednich do zorganizowania przestrzeni. Obecnie na rynku meblarskim mamy do dyspozycji półkotapczany w stylu klasycznym, w ciepłych barwach drewna. A także białe meble wykonane z płyt wiórowych laminowanych w stylu skandynawskim i minimalistycznym. Niektórzy producenci idą dalej i stawiają na klasyczne, antyczne meble w stylu vintage i retro, w których zastosowano ciepłe kolory dębu Grandson.

Centrum Meblowe Domar posiada bogaty wybór mebli różnego rodzaju, w tym półkotapczany. Zarówno w nowoczesnym stylu, klasycznym i bardziej abstrakcyjnym. Wśród półkotapczanów w naszym sklepie, znajduje się bogaty wybór asortymentu do aranżacji przestrzeni. Wśród nich znajduje się bardzo dużo mebli, które wykorzystują w swoim wyposażeniu białe kolory gdzie wykonane fronty w danych modelach często wykorzystują płyty MDF, a w części stelażowej z płyt wiórowych laminowanych. Wśród przedstawionych modeli półkotapczanów występują produkty z następującymi wymiarami: 120x200 cm, 90x200cm, 160x200cm, 180x200cm, Współczesne półkotapczany mają solidne wykonanie, często są odporne na uszkodzenia, zawilgocenia oraz zarysowania.

Centrum Meblowe Domar posiadają wśród półkotapczanów bogaty wybór mebli Lenart, które charakteryzują się stylizacją nowoczesną, jasną, wykonaną z materiałów wysokiej jakości. Półkotapczany mają często wyposażone są w szafy, którą można elegancko zorganizować do własnych celów. W sypialni czy mniejszym mieszkaniu takie szafy w półkotapczanach mogą mieć funkcję dekoracyjną ale również funkcjonalną jako miejsce do przechowywania książek czy licznych dodatków. Poza tym w takich produktach często instaluje się dodatek w postaci punktowych oświetleń, które nadają takiemu produktowi elegancji oraz pewnej głębi.

Zastosowanie

Kawalerka i małe mieszkanie często wyposażone są w aneksy kuchenne, półkotapczany można zastosować jako element odgradzający salon od aneksu. Takie zastosowanie mebli pozwala tworzyć nawet na niewielkich metrażach - pewne przestrzenie i stref, przeznaczone na konkretne działania. Kawalerki obecnie często dekorowane są meblami w stylu minimalistycznym, gdzie zastosowane są proste, niewymagające sposoby na dobrze urządzone miejsce do mieszkania. Stawia się przede wszystkim na jakość wykonania poszczególnych mebli oraz to, czy są w stanie dobrze zorganizować dane miejsce zamieszkania, tak aby pomieszczenie stało się funkcjonalne. W kawalerce jak zastosujemy półkotapczan, mamy produkt, który zastępuje w pewien sposób szafę lub regał oraz kanapę czy łóżko.

Półkotapczany mogą mieć zastosowanie również w sypialni. Niektóre miejsca gdzie spędza się czas, nie mają dużych metraży. Jeżeli chcemy jednak w naszym własnym domu, stworzyć klimatyczne miejsce do spania półkotapczany np. w jasnych kolorach, gdzie mają zamontowane dużą ilość półek, czy szafek oraz pojedyncze lub podwójne tapczany, są dobrym rozwiązaniem do zorganizowania funkcjonalnego miejsca do spania oraz odpoczynku.

Półkotapczany to meble uniwersalne, które są praktyczne i można je stosować na wielu obszarach w naszych domach czy mieszkaniach. Umożliwiają tworzenie klimatycznych pomieszczeń, przy jednoczesnym zachowaniu porządku i komfortu.