Kontakt: 502-353-004, Poznań - Podolany, ul.Szczawnicka 4
» Zwroty - odstąpienie od umowy

Zwroty - odstąpienie od umowy

Zgodnie z wymogami ustawy z dnia 9 maja 2014r., wchodzącej w życie w dniu 25 grudnia 2014 przekazujemy wymagane prawem informacje związane z możliwością dokonania zwrotów.
 
Konsument ma prawo do odstąpienia od umowy w terminie 14 dni i obowiązek zwrotu towaru w ciągu kolejnych 14 dni. Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem. Nie ma znaczenia to, że sprzedawca otrzyma je po upływie terminu.

Moment rozpoczęcia biegu terminu 14 dni na odstąpienie od umowy zależy od charakteru transakcji:
 • Umowa sprzedaży mebla lub pojedynczego zestawu – termin należy liczyć od otrzymania towarów przez konsumenta lub osobę przez niego wskazaną.
 • Umowa sprzedaży obejmująca wiele towarów, które są dostarczane osobno, partiami lub w częściach – początek terminu jest liczony od otrzymania przez konsumenta ostatniej rzeczy, partii lub części.

Podstawa prawna: art. 27–29 ustawy o prawach konsumenta.
Konsument może odstąpić od umowy przez złożenie stosownego oświadczenia. Jego forma może być dowolna, sugerujemy jednak aby zachować jednoznaczność informacyjną, dlatego zgodnie z zaleceniami Ustawodawcy udostępniamy wzór odstąpienia od umowy. Zgłoszenie takie prosimy przesłać drogą poczty elektronicznej na adres e-sklep@szczawnicka.pl lub pocztą tradycyjną na adres podany w dziale kontakt.

Po wpłynięciu korespondencji od Klienta potwierdzimy jej otrzymanie e-mailem zwrotnym.

Podstawa prawna – art. 30 ustawy o prawach konsumenta.
Koszty zwrotu towaru
Oprócz równowartości ceny towaru DOMAR zwróci konsumentowi koszty doręczenia mu zamówionego towaru – do wysokości odpowiadającej najtańszej opcji przesyłki dostępnej w danej ofercie. Jeżeli klient wybierze droższy środek transportu, nie otrzyma zwrotu różnicy między wartością wybranej dostawy a najtańszym sposobem transportu. Konsument pokrywa wszystkie bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy (np. koszty opakowania, zabezpieczenia, nadania).

Podstawa prawna: art. 33 i 34 ust. 2 i 4 ustawy o prawach konsumenta

Ustawa o prawach konsumenta w art. 38 wskazuje w jakich sytuacjach konsument nie ma uprawnienia do odstąpienia od umowy. Lista wyjątków została w stosunku do aktualnie obowiązującej ustawy rozszerzona do 13 punktów. Poszczególne wyjątki odnoszą się zarówno do charakter towaru jak i okoliczności w jakich konsument traci uprawnienie do odstąpienia od umowy.

Konsument nie ma prawa do odstępienia od umowy w przypadku gdy towarem są np.:
 • meble wykonywane na zamówienie klienta;
 • obrazy drukowane ze zdjęć dostarczonych przez klienta;
Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje klientowi w przypadku, gdy przedmiotem umowy sprzedaży są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami.

Podstawa prawna: art. 38 ustawy o prawach konsumenta

Przejdź do strony głównej
 • NAJLEPSZE CENYMeble w konkurencyjnych cenach?
  Ekspozycja 6000m2?
  Dlaczego nie?!
  A dodatkowo co 2 tygodnie – #mebloszokcenowy czyli rabat -10% lub raty 0% na całą ofertę Partnerów promocji.
 • ZAKUPY NA RATYBrak gotówki nie jest już problemem. Ułatwiamy zakupy TU i TERAZ – Wybierasz co chcesz kupić z naszej oferty, informujesz Doradcę Klienta o chęci skorzystania z oferty ratalnej, przedstawiamy Tobie warunki, wypełniamy dokumenty i finalizujemy transakcje. Wkrótce także raty całkowicie on-line.
 • TRANSPORT MEBLIOferta sklepu internetowego to przede wszystkim meble - produkty o charakterze gabarytowym, wadze przekraczającej możliwość skorzystania ze zwykłej przesyłki pocztowej. Dlatego przygotowaliśmy kilka wariantów logistycznych. Priorytetem jest bezpieczeństwo przewozu mebli, zrezygnowaliśmy z najtańszych rozwiązań skupiając się na przygotowaniu oferty kompleksowej.
 • NASZE SALONY MEBLOWECentrum Meblowe Domar należy do sieci specjalistycznych sklepów MEBLE | RTV | AGD . Sklepy Domar znajdują się w następujących miejscowościach: Poznań, Mosina, Śrem, Środa Wielkopolska, Września, Oborniki Wielkopolskie, Szamotuły.
  Szczegóły na www.domar.com.pl

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERABĄDŹ PIERWSZYNOWOŚCI I PROMOCJE PROSTO NA TWOJĄ SKRZYNKE EMAIL

 

Centrum Meblowe Szczawnicka - Domar.

Specjalizujemy się w dostarczaniu klientom z Wielkopolski - MEBLI, sprzętu RTV i AGD, a w wybranych sklepach także lamp, artykułów elektrotechnicznych, firan, porcelany użytkowej. DOMAR S.A. jest największym regionalnym sprzedawcą mebli oraz sprzetu AGD i RTV. Posiadamy własne Centrum Logistyczne w Poznaniu, dla wygody klientów zapewniamy transport, ułatwiamy kontakt z serwisem reklamacyjnym.
Bądź z nami
Centrum Meblowe Szczawnicka
KONTAKT
Centrum Meblowe DOMAR S.A. Centrum Meblowe DOMAR S.A.

Centrum Meblowe DOMAR S.A.
www.SZCZAWNICKA.pl

ul. Szczawnicka 4
60-471 Poznań

e-sklep@szczawnicka.pl
61 848 58 79
61 848 58 63
502 353 004

Obsługa Sprzedaży Stacjonarnej i Internetowej pon-sob 10-19, niedziela 10-16;
© 2018 DOMAR S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.