„JAKA PIĘKNA KOMODA” CZYLI CZYM KIEROWAĆ SIĘ PRZY WYBORZE MEBLI

Wybór na rynku meblowym jest obecnie tak ogromny, że klient wchodząc do sklepu tak naprawdę sam nie wie na co się zdecydować. Mnogość modeli i kolorów może przyprawić o zawrót głowy. Jest jednak kilka prostych kroków dzięki którym decyzję o wyborze mebli podejmiesz szybciej i skonkretyzujesz swoje oczekiwania    

1) NIE KUPUJ OCZAMI

Nie ma co ukrywać – najważniejszy dla każdego jest wygląd danego mebla. Naszym zdaniem warto jednak zastanowić się nad funkcjonalnością i uniwersalnością danego produktu. Co z tego, jeżeli dany tapczan ma piękną tapicerkę skoro jego wymiary nie będą dostosowane do Twoich warunków mieszkaniowych? Po co Ci piękna komoda, która jednak nie pomieści Twoich ubrań? Warto zatem zwracać uwagę na to czy dany produkt spełni nasze oczekiwania, a nie na obecnie panujący trend.

2) PRZYGOTUJ SIĘ DO WIZYTY W SKLEPIE

Przyjdź do sklepu przygotowany: wymierz swój pokój, sprawdź na ile możesz sobie pozwolić jeśli chodzi o wymiary, sprawdź jakie masz dodatki, wykładzinę, kolor ścian – to pozwoli zarówno sprzedawcy jak i Tobie łatwiej znaleźć coś co sprosta Twoim oczekiwaniom.

3) KOLORSTYKA JEST WAŻNA

Jednym z ważniejszych aspektów jest dobór koloru mebla czy to skrzyniowego czy też tapicerowanego. Jeżeli Twoje wnętrze przepełniają kolory ciemne dobierz np. jaśniejszy tapczan co nie stłamsi przestrzeni. Kolory ciemne wizualnie zmniejszają przestrzeń, kolory jasne powiększają. Nie należy zbyt bardzo przesadzać z podobieństwem kolorów: jeśli masz meble np. w kolorze dąb sonoma kup kanapę na zasadzie kontrastu, żeby elementy nie zlały się ze sobą. Bardzo liczy się też kolor podłogi oraz dodatków bo to one potrafią diametralnie zmienić efekt wizualny całej kompozycji.

4) PROMOCJE

Wiele sklepów prowadzi szeroko rozwinięte akcje promocyjne, w naszej sieci jest to #mebloszok, dzięki któremu możesz zyskać rabat nawet 10 procent. Warto pytać sprzedawcę czy dany produkt bierze udział w akcji promocyjnej – #mebloszok rotuje co 2 tygodnie, dzięki czemu co chwilę masz szansę na złapanie okazji u innego producenta. Pozwala to zaoszczędzić pieniądze, które będziesz mógł wydać np. na kolejną bryłę meblową do zestawu.

5) POSTAW NA JAKOŚĆ

Często spotykamy się ze stwierdzeniem „Proszę Państwa,  a w sklepie X widziałam kanapę za 400 zł”. Czasami warto dołożyć parę złotych ale być pewnym jakości zakupionego produktu. Producenci z którymi współpracujemy to najwyższej klasy fachowcy, zdobywający nagrody na targach meblowych, każdy z mebli przechodzi gruntowne kontrole jakości, a system reklamacyjny pozwala w szybki i prosty sposób pozbyć się usterek wynikających z winy producenta. To wszystko sprawa, że wybierając nasz produkt możesz być spokojny o jego jakość.

6) NIE PODEJMUJ DECYZJI POCHOPNIE

Bądź co bądź zakup mebli to zakup na lata. Nie daj narzucać sobie zdania innym, kieruj się własnym gustem, nie kupuj w przypływie chwili by potem nie żałować podjętej decyzji. Przemyśl sprawę, pozwól sprzedawcy dokładnie przeanalizować Twoje potrzeby, a to sprawi, że meble które kupisz będą cieszyły Twoje oko przez wiele, wiele lat.