Centrum Meblowe Poznań - Szczawnicka.pl
Kategorie Rodzaje mebli Producenci

Kontakt

 • Centrum Meblowe DOMAR S.A.
  www.SZCZAWNICKA.pl
  ul. Szczawnicka 4
  60-471 Poznań
  NIP: 778-00-22-787
 • E-mail:e-sklep@szczawnicka.pl
 • Telefon61 848 58 79
  61 848 58 63
  502 353 004
 • Godziny działania sklepuObsługa Sprzedaży Stacjonarnej i Internetowej pon-sob 10-19, niedziela 10-16;

Ankieta

Do jakiego domu szukasz mebli?

 • do kawalerki dla jednej osoby
 • do kawalerki dla dwóch osób
 • do mieszkania w bloku dla 3 lub 4 osób
 • do niewielkiego domu do 60m. kw.
 • do domu o powierzchni do 130m. kw
 • do domu o powierzchni do 250m. kw
 • do rezydencji powyżej 250 m. kw.

Polecamy

Sofa Play 3FBA Punky.

Sofa Play 3FBA Punky.

1 389,00 zł
Szeroka oferta intrygujących wzorów na poduszkach z pewnością trafi w gusta każdego potencjalnego użytkownika, a ozdobne przeszycia podkreślą charakter mebla. Kolekcja mebli PLAY to wygoda i nowoczesny styl. wielorakość kombinacji tkanin i poduszek.

Chmura tagów

Tutaj jesteś: » Zwroty - odstąpienie od umowy

Zwroty - odstąpienie od umowy

Zgodnie z wymogami ustawy z dnia 9 maja 2014r., wchodzącej w życie w dniu 25 grudnia 2014 przekazujemy wymagane prawem informacje związane z możliwością dokonania zwrotów.
 
Konsument ma prawo do odstąpienia od umowy w terminie 14 dni i obowiązek zwrotu towaru w ciągu kolejnych 14 dni. Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem. Nie ma znaczenia to, że sprzedawca otrzyma je po upływie terminu.

Moment rozpoczęcia biegu terminu 14 dni na odstąpienie od umowy zależy od charakteru transakcji:
 • Umowa sprzedaży mebla lub pojedynczego zestawu – termin należy liczyć od otrzymania towarów przez konsumenta lub osobę przez niego wskazaną.
 • Umowa sprzedaży obejmująca wiele towarów, które są dostarczane osobno, partiami lub w częściach – początek terminu jest liczony od otrzymania przez konsumenta ostatniej rzeczy, partii lub części.

Podstawa prawna: art. 27–29 ustawy o prawach konsumenta.
Konsument może odstąpić od umowy przez złożenie stosownego oświadczenia. Jego forma może być dowolna, sugerujemy jednak aby zachować jednoznaczność informacyjną, dlatego zgodnie z zaleceniami Ustawodawcy udostępniamy wzór odstąpienia od umowy. Zgłoszenie takie prosimy przesłać drogą poczty elektronicznej na adres e-sklep@szczawnicka.pl lub pocztą tradycyjną na adres podany w dziale kontakt.

Po wpłynięciu korespondencji od Klienta potwierdzimy jej otrzymanie e-mailem zwrotnym.

Podstawa prawna – art. 30 ustawy o prawach konsumenta.
Koszty zwrotu towaru
Oprócz równowartości ceny towaru DOMAR zwróci konsumentowi koszty doręczenia mu zamówionego towaru – do wysokości odpowiadającej najtańszej opcji przesyłki dostępnej w danej ofercie. Jeżeli klient wybierze droższy środek transportu, nie otrzyma zwrotu różnicy między wartością wybranej dostawy a najtańszym sposobem transportu. Konsument pokrywa wszystkie bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy (np. koszty opakowania, zabezpieczenia, nadania).

Podstawa prawna: art. 33 i 34 ust. 2 i 4 ustawy o prawach konsumenta

Ustawa o prawach konsumenta w art. 38 wskazuje w jakich sytuacjach konsument nie ma uprawnienia do odstąpienia od umowy. Lista wyjątków została w stosunku do aktualnie obowiązującej ustawy rozszerzona do 13 punktów. Poszczególne wyjątki odnoszą się zarówno do charakter towaru jak i okoliczności w jakich konsument traci uprawnienie do odstąpienia od umowy.

Konsument nie ma prawa do odstępienia od umowy w przypadku gdy towarem są np.:
 • meble wykonywane na zamówienie klienta;
 • obrazy drukowane ze zdjęć dostarczonych przez klienta;
Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje klientowi w przypadku, gdy przedmiotem umowy sprzedaży są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami.

Podstawa prawna: art. 38 ustawy o prawach konsumenta

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl